Disrupt FC Startup Alley’e ilk defa Türkiye'den bir proje katılacak

Disrupt FC Startup Alley’e ilk defa Türkiye'den bir proje katılacak

Disrupt FC Startup Alley’e ilk defa Türkiye'den bir proje katılacak

Hasan Kurtuluş ve Kadir Kurtuluş kardeşlerin kurduğu Copyrobo, 'blockchain' kategorisinde yapılan yüzlerce başvuru arasından dünyanın en prestijli teknoloji organizasyonu olan 'Disrupt FC Startup Alley'e katılma hakkı kazandı.

Dünyanın en prestijli teknoloji portalı TechCrunch, 18-20 Eylül tarihlerinde San Francisco’da yapılacak 'Disrupt FC Startup Alley' adlı dünya çapındaki organizasyonda sıra dışı işler yapan yeni girişimleri seçti. Hasan Kurtuluş ve Kadir Kurtuluş kardeşlerin kurduğu Copyrobo, blockchain kategorisinde yapılan yüzlerce başvuru arasından seçildi ve gelecek vadeden 3 blockchain girişiminden biri olarak San Francisco’ya davet edildi.

TechCrunch’ın teknolojinin kalbi San Francisco’da organize ettiği etkinliklerde Dropbox (1.7 milyar dolar), Zenefits (583.6 milyon dolar), Cloudflare (182.1 milyon dolar), Upwork (168 milyon dolar), Yammer (142 milyon dolar) gibi şirketler toplamda 6.9 milyar dolarlık yatırım aldılar. Dünyanın önemli yatırımcı ve girişimcilerinin takip ettiği dev etkinlikte Türkiye’nin ilk uluslararası blockchain projesiyle yer almaktan gurur duyduklarını ifade eden Copyrobo CEO’su Hasan Kurtuluş,“TechCrunch’ın organizasyonları dünyanın en önemli yatırımcıları tarafından yakınen takip ediliyor. Copyrobo olarak geliştirdiğimiz teknolojiyi, kullanım alanlarını ve sağlayacağı faydaları, aralarında Etherium kurucusu Vitalik Buterin, Google güvenlik kurucularından Heather Adkins, MBA yıldızı Kevin Durant, Propel CEO’su Jimmy Chen, Y Combinator Başkanı Sam Altman, Trinity Yatırım Ortağı Anjula Acharia Bath, Zhen Fund CEO’su Anna Fung, Google Ürün Geliştirme Direktörü Aparna Chennapragada, Google Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı John Giannandrea gibi önemli isimlerin bulunduğu jüriye sunacağız.” açıklamasında bulundu.
 

COPYROBO’NUN DÜNYACA ÜNLÜ RAKİPLERİ

Finansal teknolojiler üzerinde açık kaynak kodlu projeler üreten ve Yönetim Kurulu’nda WordPress kurucusu Matt Mullenweg, Stripe CEO’su Patrick Collison, Apache Yazılım Başkanı Greg Stein, Y Combinator Başkanı Sam Altman , Angellist kurucusu Naval Ravikant gibi isimlerin bulunduğu Lightyear ve yine finansal teknolojiler uzerinde kripto para birimlerinin debit kartlardan kullanımı tüm dünyada kolaylaştıran İngiltere merkezli uquid Copyrobo’nun Blockchain kategorisindeki rakipleri.

COPYROBO’NUN DAVET EDİLME NEDENİ

Copyrobo, ülkelerin yetkilendirdiği sertifika otoritelerini (Örneğin Türkiye’den TUBİTAK-KamuSM) ve Blockchain (Bitcoin, Ethereum, Litecoin…) teknolojisini tek bir platformdan, iOS, Android, Web ve Chrome uygulamaları üzerinden kullandırabilen ilk ve tek şirket olması sebebi ile davet edildi.

Herhangi bir telif veya patent başvuruşundan önce devlet otoritelerince tanınan deliller üretmek önemli. Ancak birçok ülkede bu tür yasal delili elde etmek çok masraflı ve uzun bir süreç. Buna karşın Copyrobo dünya noterine benzer bu delileri saniyeler içinde sağlayabiliyor. Copyrobo; tüm dünyada geçerli yasal delil üretmekte ve “Varlığın Tespitini” yapıyor. Kullanım alanları çok geniş; bankaların KYC (Know Your Customer, süreçlerinden, Sigorta tespitlerine, şirketlerin ar-ge departmanlarından, hukuki tespitlerine, lojistikten, insan kaynaklarına ve daha birçok alanlarda kullanılabiliyor.
Birgün.net 

Haberler.com

Son Güncelleme: 08.08.2017 13:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol