Hülya DENİZALP Kimdir?

Üniversitede endüstri tasarımı okurken uluslararası gönüllü çalışma kampları katıldı ve dünyası değişti. 1976 yılında Gönüllü Hizmetler Derneği’nde başlayan sivil hayatı 4 senelik Diyarbakır ve Şanlıurfa daki vekil öğretmenlik deneyiminden sonra kurucularından biri olduğu GENÇTUR ile 2000 yılına kadar devam etti.

Avrupa Gönüllü Kuruluşlar Birliği’nin 4 yıl başkan yardımcısı olarak görev aldı. Bu dönemde Avrupa’da ilk defa “ STK larda Yönetişim Eğitimi” nin yapılmasına önayak oldu.

1999 yazında çocuk yaz okullarında gönüllü danışmanlık yaptığı TEGV ( Eğitim Gönüllüleri Vakfı www.tegv.org ) de deprem sonrası Gönüllü Koordinasyon Merkezi’ni kurmak üzere tam gün çalışmaya başladı.

ASHOKA ile tanışması yine bir dönüm noktasını oluşturdu.(www.ashoka.org ) Ashoka’nın Türkiye’de resmen kurulmasının yanı sıra sosyal girişimcilerin tespit edilip desteklenmesi, sosyal girişimciliğin tanıtılıp, yaygınlaştırılması için çalıştı.Ayni zamanda kurucu üyelerinden birisi olduğu  STGM için “ Toplumsal Dönüşümde SOSYAL GİRİŞİMCİLİK” rehberini hazırladı. 2009 Kasım ayında güncellenmiş 2.baskısı yapıldı. http://www.stgm.org.tr/docs/1190909449SosyalGirisimcilik.pdf

Son 3 yıldan beri Non formal ve İnformal Eğitim konusunda çalışmalarını teorik ve pratik olarak sürdürmektedir ( www.egitimheryerde.org) Ve Avrupa Gönüllü Kuruluşlar Birliği’nin eğitimcilerinden birisidir.

Ayrıca 8 yıldır Açık Radyo’da “ Gönüllülük ve Sosyal Sorumluluk” programını yapan Hülya Denizalp  bir  yıldan beri de  “ Sosyal Girişimcilik” konusunu işlemektedir.(www.sosyalgirisimcilik.biz )

Evli bir kızı olan Hülya Denizalp, Yaşayarak öğrenmenin önemi ve gereğini yaygınlaştırmak ve 

daha çok gencin faydalanmasını sağlayacak olan  YAŞAYARAK ÖĞRENME MERKEZİ kurulması için çalışmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol