'' Hayal Edin Gerçekleştirelim'' Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

'' Hayal Edin Gerçekleştirelim'' Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

'' Hayal Edin Gerçekleştirelim'' Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışması ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’in en başarılı projeleri ödülleri ile buluştu. Türkiye genelinde 156 farklı üniversiteden, 1.458 öğrencinin toplam 2.080 projeyle başvurduğu yarışmada büyük ödülün sahibi; “Toplumsal” kategorisinden çıktı. Üniversiteli gençlerin yoğun ilgi gösterdiği, bu yıl dördüncü kez düzenlenen yarışmada, geçtiğimiz yıla kıyasla yarışmaya başvuran proje sayısında yüzde 126 artış gerçekleşti.

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularındaki farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla başlattığı ve yoğun ilgi gören “Hayal Edin Gerçekleştirelim” yarışmasının dördüncü döneminin en başarılı projeleri belirlendi. Aralarında İbrahim Betil, Fügen Toksü, Yasemin Salih, Fatoş Karahasan, Cem Seymen, Özlem Denizmen, Can Yılmaz ve Kasım Akdeniz’in bulunduğu seçkin jüri üyelerinin değerlendirmeleri ile kazananlar ödüllerine kavuştu. Bu yıl 156 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören 1.458 öğrencinin başvurduğu yarışmaya, Çevre, Eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür-Sanat, Sağlık-Spor ve Toplumsal olmak üzere 6 kategoride, toplam 2.080 proje başvurusu alındı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yarışmaya başvuran proje sayısında yüzde 126 oranında bir artış gerçekleşti. Büyük ödüle layık görülen proje, “Toplumsal” kategorisinden çıktı.

Üniversitelilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın, 27 Nisan 2017 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Hayal Edin Gerçekleştirelim web sitesi üzerinden sosyal medya oylaması ile seçilen projeye ‘Sosyal Medya Ödülü’, tüm kategoriler arasından en yüksek puanı alan projeye ‘Büyük Ödül’ ve her kategoride “Birincilik”, “İkincilik”, “Üçüncülük”, “Dördüncülük” ve “Beşincilik” ödülleri takdim edildi.

Kredi Kayıt Bürosu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Ödül Töreni’nde Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz; “Kredi Kayıt Bürosu olarak her yıl düzenlediğimiz Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışmasında amacımız üniversitedeki gençlerimizin toplumsal duyarlılık konusundaki girişimci ve geniş vizyonlu bakış açılarını ortaya çıkarmak ve bu konudaki motivasyonlarını artırmalarını sağlamak. Memnuniyetle görüyoruz ki; genç neslimiz toplumsal duyarlılık konusunda çok önemli bakış açılarına sahip. Gelecekte karar verici konumuna geçecek gençlerimizin sosyal sorumluluk bilinçlerini geliştirmek ve yaratıcı enerjilerini bu alana yönlendirmek hedefiyle başladığımız yarışmada, bu yıl katılım konusundaki yüksek artış bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bugüne kadar yarışmamıza inanarak bize destek veren değerli jüri üyelerimize, üniversitelerimize, emeği geçen herkese ve bu güzel projeleri yaratan değerli gençlerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

Büyük Ödül Antalya’ya Gitti!

Yarışmada, “Büyük Ödül”ü jüriden en yüksek puanı alarak, “Toplumsal” kategorisindeki ‘Senin Tasarımın Senin Hayatın’ projesiyle Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Furkan Kutay Kurumaz kazandı.

Bu yılki Sosyal Medya ÖdülüSağlık & Spor kategorisinde yarışan Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Ekremcan ArslanSatı Kaya ve Şura Ödevoğlu'na ait Huysuz Çirkin grubunun 'En Güzel %1' projesine gitti. Proje sahipleri 5.000 TL’lik ödülü almaya hak kazandı.

Her kategoride jüri üyelerinden en yüksek puanı alan kategori birincileri 5.000 TL’lik ödülün sahibi olurken, kategori ikincileri 3.000 TL , kategori üçüncüleri 2.000 TL, kategori dördüncüleri 1.000 TL ve kategori beşincileri 500 TL’lik para ödülünü kazandı.
kkb
girişim haber 

Kurum Web Sitesi

Son Güncelleme: 04.08.2017 11:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol